تنظیم Name Server دامنه برای اتصال به DigiSurvey


اگر شما دامنه‌ای (مثلا yourdomain.com) را روی یک هاست تنظیم کرده‌اید و هم‌اکنون در حال استفاده از آن به عنوان آدرس وب سایت خود هستید، باید زیردامنه‌ای از آن را برای استفاده در دیجی سروی تنظیم کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه‌ی راهنمای ایجاد رکورد DNS برای ثبت زیردامنه مراجعه کنید.

جهت استفاده از آدرس دامنه‌ی خود به عنوان آدرس صفحه‌ی اختصاصیتان در دیجی سروی، باید کارگزارهای نام (Name Server) سرویس دهنده‌ی دیجی سروی را روی دامنه‌ی خود تنظیم کنید. کارگزارهای نام دیجی سروی به شرح زیر می‌باشند:

Name Server 1: boyd.ns.cloudflare.com
Name Server 2: linda.ns.cloudflare.com

توجه: اعمال شدن تغییرات NS و شناسایی آن توسط سرویس‌دهنده‌های مختلف اینترنت می‌تواند تا 48 ساعت زمان ببرد. پس لازم است در اولین فرصت تغییر مورد نظر خود را اعمال کرده تا زمان کافی برای شناسایی تغییرات وجود داشته باشد. این زمان خارج از کنترل DigiSurvey است.

اگر آدرس دامنه‌ی شما به پسوند ir. یا ایران. ختم می‌شود، جهت انجام این تغییر، روال زیر را طی کنید:
1- به سایت http://www.nic.ir مراجعه کرده و با مشخصات شناسه‌ی کاربری خود وارد سامانه شوید.
2- از منوی «دامنه‌ها»، گزینه‌ی «دامنه‌های من» را انتخاب کنید.
3- در جدول موجود در قسمت «فهرست تمامی دامنه‌ها»، دامنه‌ی مورد نظر خود را با کلیک روی مربع سمت راست آن، انتخاب کنید.
4- روی دکمه‌ی «ویرایش ردیف‌های کارگزاری نام و میزبانی دامنه» کلیک کنید.
5- در قسمت «کارگزار دامنه (NS Record)» در ردیف‌های 1 و 2 جدول، در ستون «نام کارگزار» به ترتیب آدرس‌های زیر را وارد کنید:

boyd.ns.cloudflare.com
linda.ns.cloudflare.com

6- روی دکمه‌ی «اعمال» در پایین صفحه کلیک کنید.

اگر از دامنه‌ای با پسوندی غیر از ir. و ایران. استفاده می‌کنید، لازم است با بخش پشتیبانی شرکتی که کار ثبت دامنه را برای شما انجام داده و شما دامنه را از آن شرکت خریداری نموده‌اید تماس گرفته و از ایشان بخواهید NS Record های ذکر شده در ابتدای این راهنما را روی دامنه‌ی شما اعمال کنند.