چرا پرسشنامه؟

پرسشنامه ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان در مدت زمان کوتاهی از تعداد زیادی از افراد، اطلاعات مشخصی را کسب نمود. در عصر کنونی به دلیل رسوخ فناوری اطلاعات، فضای مجازی به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر تبدیل شده است. این شرایط ایجاب می‌کند که ابزارهای سنتی کم‌کم جای خود را به ابزارهایی بدهند که قابلیت هماهنگی و هارمونی با فضای مجازی را داشته باشند.

چرا پرسشنامه آنلاین؟

رویکرد پرسشنامه آنلاین به استفاده‌کنندگان این امکان را می‌دهد که پرسشنامه‌ها را به صورت آنلاین طراحی، منتشر و اطلاعات حاصل از آن را تحلیل نمایند. یک پرسشنامه‌ی اینترنتی یا پرسشنامه آنلاین، این شرایط را میسر می‌سازد که مستقل از زمان و مکان مورد استفاده قرار گیرد و مخاطبان در هر گوشه از جهان به صورت همزمان به آن دسترسی داشته باشند. این پرسشنامه‌ها از طریق رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه قابل دسترس بوده و به دلیل عدم نیاز به کاغذ، به حفظ محیط زیست کمک می‌نماید.

 

چرا DigiSurvey ؟

دیجی سِروی (DigiSurvey) یک محصول دانش بنیان و یک سامانه‌ی دوست‌دار محیط زیست است که با تمام نمونه‌های داخلی و خارجی دارای تمایز است. نمونه‌های مشابه خارجی با زبان فارسی سازگاری ندارند و نیز موجب خروج ارز از کشور می‌شوند. نمونه‌های مشابه داخلی نیز دارای کیفیت لازم نبوده و قابلیت تحلیل آماری را فراهم نمی‌آورند. پرسشنامه‌ی سبز اینترنتی دیجی سروی با ساده‌سازی فرآیند طراحی، انتشار و استفاده، امکان طراحی انواع سؤالات چندگزینه‌ای، متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی را فراهم آورده و تحلیل‌های اولیه‌ی آماری را به صورت آنلاین ارائه می‌نماید. کاربران این سامانه، امکان استفاده از پرسشنامه‌های آماده را داشته و می‌توانند آدرس دامنه (Domain) مورد نظر خود را برای پاسخ‌دهندگان ارسال نمایند. محیط جذاب و انعطاف‌پذیر این سامانه موجب شده است که هر کاربری با هر سطحی از توانمندی رایانه، به راحتی بتواند از آن استفاده نماید.

استراتژی شرکت سامانه آوران دانش گستر ساعد در خصوص این پرسشنامه آنلاین به این صورت است که این سامانه به صورت رایگان در اختیار تمام علاقه‌مندان قرار گیرد. بنابراین پرسشنامه‌ی سبز دیجی سروی، یار مساعد اشخاص و سازمان‌ها در اجرای مطالعات پیمایشی و نظرسنجی‌ها خواهد بود تا گامی مؤثر در جهت حفظ درختان و استفاده‌ی مناسب از فضای مجازی برداشته باشد.