طراحی سؤالات پرسشنامه

هر پرسشنامه آنلاین از مجموعه‌ای از گروه‌های سؤال تشکیل شده است که به صورت پیش فرض پرسشنامه تعریف شده شما دارای یک گروه سوال از پیش تعریف شده می باشد. به عنوان مثال پرسشنامه‌ی مربوط به انگیزش کارکنان، از سه گروه سؤال شامل سؤالات مربوط به نظریه‌ی محتوایی، سؤالات مربوط به نظریه‌ی فرآیندی و سؤالات مربوط به سایر نظریه‌ها تشکیل شده است.
هر گروه سؤال می تواند شامل مجموعه ای از سؤالات چندگزینه‌ای (تک انتخابی و چند انتخابی) ، متنی (پاسخ آزاد)، تصویر (عکس)، ویدئو و کلیپ صوتی باشد که در بین سؤالات می توان از پاراگراف‌های متنی جهت ارائه‌ی توضیحات به پاسخ‌دهنده استفاده نمود.

ثبت سؤالات و گزینه های هر سؤال نیز بسیار ساده و سریع است. برای تعریف یک سؤال چندگزینه ای تک انتخابی، با انتخاب دکمه‌ی "سؤال تک انتخابی (لیکرت) +"، در کادر متن سؤال، امکان تایپ سؤال وجود دارد و چنانچه سؤالات قبلاً تایپ شده باشد می توان متن مربوطه را در این کادر کپی نمود.

 هر سؤال می تواند گزینه های مربوط به خود و متفاوت از سایر سؤالات را داشته باشد. در تعداد و محتوای گزینه‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. همچنین می‌توان برای هر گزینه وزن دلخواهی تعیین نمود تا در تحلیل‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

 اما اگر گزینه های مجموعه‌ای از سؤالات شبیه به هم باشد، کار بسیار ساده تر خواهد بود. امکانی در این سامانه در نظر گرفته شده است که بتوان از گزینه‌های سؤالات موجود برای سؤال جدید استفاده نمود.

تعریف سؤالات متنی نیز بسیار ساده است و کافی است متن سؤال در کادر مربوطه درج شود.

در هر کادر سؤال، گزینه ای با عنوان "اجباری است؟" ملاحظه می‌گردد که در هنگام پاسخ، پاسخ دهنده را مجاب می‌کند که به آن سؤال پاسخ دهد و چنانچه تیک آن برداشته شود، پاسخ به آن دلخواه خواهد شد.

ترتیب نمایش انواع سؤالات در هر گروه سؤال، به راحتی قابل تغییر است. بنابراین کاربر می تواند بدون هیچ دغدغه ای ابتدا سؤالات را تعریف کرده و بعد ترتیب آنها را تغییردهد.